تجهیزات خشکشویی

تجهیزات مورد نیاز خشکشویی

می دانیم که برای راه انداز خشکشویی نیاز به اخذ جواز، پیدا کردن مکان مناسب و همینطور خرید تجهیزات خشکشویی داریم. در برخی از خشکشویی های مدرن از تجهیزات شستشوی حرفه ای و خاص استفاده می شود.

تجهیزات خشکشویی

مهمترین تجهیزات خشکشویی

در بررسی مهمترین تجهیزات خشکشویی دسته بندی اعمال کرده ایم تا در خرید و انتخاب راحت تر باشید.

  • دستگاه های مورد نیاز در خشکشویی

شما نیاز به لباسشویی صنعتی، خشک کن، پرس اتو و دیگ بخار دارید که در مورد هر یک توضیحاتی ارائه می دهیم:

لباسشویی صنعتی: معمولاً لباسشویی که برای خشکشویی استفاده می شود بهتر است که از سنسور قطع آب برخوردار باشد تا مصرف آب کمتر شده و در هر بار سیکل شستشو میزان مایع شوینده استفاده شده نیز محدودتر باشد. همینطور سیستم کنترل دوز مواد وارد شده به سبد نیز کمک می کند که عملیات شستشو به خوبی صورت بگیرد و در سیکل های زمانی مختلف مایع شوینده وارد سبد شود. اجرای اینورتر کمک می کند که مصرف برق کاهش یابد. اگر به دنبال خرید تجهیزات خشکشویی هستید، از لباسشویی که دارای سیستم شستشو و آبگیر کنار هم است استفاده کنید تا دیگر نیاز به آبگیری جداگانه نباشید.

خشک کن صنعتی: در خرید تجهیزات خشکشویی بهتر است به خشک کن دقت بیشتری داشته باشید. خشک  کن هایی که دارای دو عدد الکتروموتور هستند معمولاً اجرای خوبی دارند به طوری که یک عدد برای چرخش سبد و مورد دیگر برای فن اجرا می شود و این رویکرد باعث می شود که فشار کمتری به دستگاه وارد شود و در نهایت دستگاه دچار استهلاک کمتری می شود. دقت کنید که خشک کن ها مدام با آب تماس دارند و پوسیدگی در این تجهیزات به نسبت سایر تجهیزات خشکشویی بیشتر دیده می شود به این ترتیب می بایست از جنس بدنه آن اطمینان داشته باشید.

پرس اتو: ویژگی کنترل بخار کمک می کند تا مشکلات مربوط به چین و چروک برطرف شود. استفاده از الکتریسیته گرم باعث می شود که چین و چروک لباس ها باز شود و همینطور قابلیت تنظیم دما و زمان نیز به شکل خودکار صورت می گیرد. این ماشین آلات معمولاً در ساختار افقی اجرا می شوند و به این ترتیب موقعیت اجرایی برای آنها در بهترین شرایط سنجیده می شود. تمیز کردن و نگهداری دستگاه پرس اتو یکی از موضوعات پر اهمیت محسوب می شود. همینطور باید دستگاهی خریداری کنید که دارای آپشن برنامه ریزی مخصوص انواع لباس در سبک های مختلف اعم از ملحفه، حوله، پرده و … باشد. عمر طولانی، عملکرد بهینه و طراحی مقاوم از مواردی است که در لیست تجهیزات خشکشویی قرار دارد و باید رعایت شود.

دیگ بخار: در لیست تجهیزات خشکشویی، دیگ بخار به محفظه فولادی گفته می شود که برای تولید بخار از آب استفاده می شود و دمای آن بین 70 الی 250 سانتیگراد است. دیگ های بخار در مدل های لوله آبی و لوله آتشی طراحی شده اند در مدل های لوله آبی، آب داخل لوله اجرا می شود و بیرون آن آتش در جریان است. در بویلرهای لوله آتشی، آتش داخل لوله قرار گرفته است و آب در بخش بیرونی در جریان است.

دستگاه ها و تجهیزات و لوازم خشکشویی هم به صورت نو و هم به شکل دست دوم عرضه می شوند اما باید به این موضوع دقت کنید که تجهیزات خشکشویی دست دوم در صورتی که از قطعات ایمنی با کیفیت برخوردار نباشند، هزینه هنگفتی در زمینه تعمیر و تعویض خواهند داشت و در نهایت وضعیت استاندارد آن زیر سوال می رود.

استاندارد بودن تجهیزات خشکشویی کمک می کند که در کاهش مصرف انرژی صرفه جویی شود و در نهایت هزینه ها نیز کاهش می یابد.

تجهیزات خشکشویی اتوماتیک

  • سایر تجهیزات خشکشویی

در لیست تجهیزات خشکشویی، می بایست یک سری موارد جانبی نیز تهیه کنید:

1-   چوب لباس دستی و پیچی: چوب لباسی در خوش فرم ماندن لباس تاثیر زیادی دارد. بهتر است که چوب لباسی ها در سایز و مدل بندی های مختلف خریداری شود از یاد نبرید که چوب لباسی ها در جنس های مختلفی عرضه می شوند، برخی پلاستیکی، برخی چوبی و گاه نیز فلزی هستند. نوع پیچی آنها برای لباس های خاص استفاده می شود و معمولاً در استفاده از آن باید دقت داشت.

2-   کاور لباس: کاور لباس از اصلی ترین تجهیزات خشکشویی محسوب می شود. لباس ها باید در کاور قرار بگیرند تا در معرض گرد و غبار و کثیفی نباشند. کاور لباس برای کت و شلوار و لباس های مجلسی گزینه مهم و کاربردی هستند و معمولاً باید در سایز و مدل های مختلفی خریداری شود.

3-   مواد شوینده: شاید مواد شوینده در لیست تجهیزات خشکشویی نباشد اما از موارد الزامی برای خشکشویی است. لباس ها دسته بندی مخصوص به خود از نظر جنس دارند، برخی از لباس ها از نظر ساختار و جنس رویه نخی هستند، برخی پشمی و گاه نیز از جنس ظریف مجلسی هستند به این ترتیب بسیار مهم است که انواع مواد شوینده بر اساس جنس لباس استفاده شود.

4-   سکاپور: سکاپور در حوزه شستشوی صنعتی به عنوان پاک کننده استفاده می شوند. این ماده برای کثیفی های روی یقه لباس و همینطور سایر بخش ها استفاده می شود و سایر مواد شوینده ترکیب می شود.

تجهیزات خشکشویی اتوماتیک یا دستی؟

موضوعی که در خصوص تجهیزات خشکشویی، بسیار پرسش می شود اینکه تجهیزات دستی مناسب هستند و یا دستگاه های نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک؟

در این راستا دو موضوع مهم وجود دارد که باید بررسی کنیم. اول اینکه در مدل های دستی، ورود و تخلیه آب و دور تند به صورت دستی انجام می شود، در مدل های نیمه اتوماتیک فقط ورود آب اتوماتیک بوده و تخلیه دور تند به صورت دستی دنبال می شود. در صورتی که از تجهیزات خشکشویی به صورت تمام اتوماتیک استفاده شود و تخلیه آب در همه مراحل صورت بگیرد موقعیت دستگاه متفاوت بوده همه چیز طبق برنامه ریزی ارائه شده به دستگاه اجرا می شود.

دستگاه های لباسشویی صنعتی برای شستشو و رنگرزی معمولاً می بایست اتوماتیک باشند تا زمان کمتری صرف تنظیمات دستی صورت بگیرد.

تجهیزات خشکشویی دستی

در خرید تجهیزات خشکشویی باید به چه مواردی دقت کنیم؟

برای خرید لباسشویی و دستگاه پتوشویی باید یک سری نکات را به طور دقیق مدنظر قرار دهید.

اول اینکه بهتر است لباسشویی صنعتی خریداری کنید که از سیستم بهره وری انرژی پیروی نماید و از نظر مصرف انرژی دارای تاییدیه CE اروپایی باشد.

شاسی لباسشویی صنعتی می بایست کاملاً حرفه ای و قدرتمند اجرا شده باشد و همینطور خاصیت برنامه پذیر بودن دستگاه بسیار مهم است. دستگاه باید برنامه خاص برای شستشوی لباس های عفونی داشته باشد.

برنامه شستشوی دستگاه باید به صورتی باشد که بتواند در استفاده از آب صرفه جویی کرده و همینطور مصرف انرژی آن با راندمان کمتری همراه باشد.

تجهیزات خشکشویی باید با برق های تک فاز و سه فاز اجرا شوند. قابلیت شستشوی 24 ساعته از دیگر مواردی است که برای ماشین لباسشویی نیاز است. دستگاه باید طراحی هوشمندانه و اصولی داشته باشد و قطعات آن نیز از نظر کیفیت مورد تایید قرار بگیرند.

معمولاً تجهیزات خشکشویی در مدل های 20 تا 150 کیلویی اجرا می شوند و در نهایت استانداردهای لازم برای این دستگاه ها به صورت حرفه ای در نظر گرفته شده است. تجهیزات خشکشویی بر اساس سبک و مدل بندی خاصی که دارند اجرا می شوند.

در خرید ماشین لباسشویی صنعتی باید سعی کنید دو موضوع مهم را مدنظر قرار دهید، اول راندمان بالا و دوم رعایت استانداردهای ایمنی است. معمولاً اپراتوری آسان نیز از مواردی است که می بایست در خرید تجهیزات خشکشویی به آن دقت کرد. دستگاه ها باید قابلیت برنامه ریزی داشته باشند و همینطور نیاز است که نظم کاری اجرا شده برای آنها به صورت دقیق و قابل قبول صورت بگیرد. تجهیزات اجرایی می بایست قابل قبول و سنجیده باشند و بر اساس موقعیت دستگاه مشخص شوند. در خرید خود همه جوانب را در نظر بگیرید. برای خرید تجهیزات خشکشویی باید در ابتدا لیستی تهیه کنید تا مشخص کند که دقیقاً به دنبال چه هستید در این زمینه می توانید از افرادی که قبلاً در این شغل فعال هستند نیز کمک بگیرید تا ابزارهای اضافی را خریداری نکنید. دقت کنید که تجهیزات خشکشویی از نظر سبک و مدل و برند تفاوت زیادی با هم دارند.

خرید تجهیزات خشکشویی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 5