دیگ بخار خشکشویی

رشد تکنولوژی و استفاده از ابزار های مختلف رفاهی سبب شده تا بسیاری از کارها توسط دستگاه ها و وسایل مختلف انجام شود. مشاغل زیادی وجود دارند که برای انجام وظایف خود لازم است اقدام به تهیه دیگ بخار خشکشویی کنند، یا نیاز دارند تا از دیگ بخار خشکشویی استفاده کنند اما کارگزاران و افراد تصمیم گیر برای این مشاغل لازم است با قیمت دیگ بخار خشکشویی و کاربرد آن آشنا شوند و اطلاعاتی را در خصوص این وسیله ی کاربردی بدانند در این مطالعه سعی داریم با بررسی کاربردها، قیمت و ویژگی های دیگ بخار خشکشویی آشنا شویم تا خریدار را در تهیه این محصول یاری کنیم.

دیگ بخار عمودی

 دیگ بخار خشکشویی چیست ؟

دیگ بخار دستگاهی است که با دریافت انرژی گرمایی آب را به بخار آب تبدیل می­کند. دیگ بخار به خودی خود کارایی تبدیل انرژی مواد مایع را به بخار آب دارد اما در تعریف دیگ بخار خشکشویی می توان بیان کرد: محفظه‌ای از جنس فولاد است که در آن آب به وسیله انرژی و حرارت به بخار تبدیل می شود از بخار تولید شده برای خشکشویی لباس ها استفاده می شود.

قبل از خریدن دیگ بخار باید برخی نکات را مدنظر داشته باشید، مثلا اگر بخواهید اقدام به خرید دیگ بخار خشکشویی کنید لازم است شیوه کار کردن آن را بیاموزید، بسیار جالب است بدانید که در زمان خرید دیگ بخار خشکشویی شما می توانید نوع مصرف سوختی را که محصول شما دارد خودتان انتخاب کنید یعنی اگر لازم می دانید که دیگ بخار خشکشویی شما، از گازوئیل به عنوان سوخت استفاده کند میتوانید این موضوع را با قسمت های تولیدی مطرح کرده تا آنها مشعل گذاری لازم را در دیگ بخار تعبیه کنند. لازم به ذکر است که سوخت های دیگری از جمله برق، نفت، زغال سنگ، مازوت و گاز نیز برای دیگ بخار استفاده میشود. نکته بسیار مهم دیگری که لازم به ذکر می­باشد این است که در خشکشویی ها به جز دیگ بخار، تجهیزات دیگری چون لباسشویی، خشک کن و اتو نیز وجود دارد که عملکرد هر کدام در خشکشویی به عملکرد دیگ بخار وابسته است. در زمان خرید دیگ بخار خشکشویی نکات زیادی را از جمله قیمت دیگ بخار خشکشویی باید مد نظر داشته باشید. با توجه به آنکه قیمت دیگ بخار خشکشویی متناسب با کاربرد آن و همچنین سوخت آن تعیین می‌شود در ادامه پس از بیان کاربردهای دیگ بخار خشکشویی عوامل موثر بر قیمت دیگ بخار خشکشویی را نیز مطرح میکنیم.

کاربرد دیگ بخار در خشکشویی

کاربرد دیگ بخار خشکشویی

قبل از آنکه به‌موضوع قیمت دیگ بخار خشکشویی بپردازیم لازم است تا برخی از کاربردهای این محصول را بیان کنیم. همانگونه که گفته شد پس از تبدیل مایع به بخار در دستگاه، از بخار تولید شده برای تمیز کردن و همچنین خشک کردن لباس ها استفاده می شود البته همان بخار تولید شده در کنار سایر تجهیزات خشکشویی مانند اتو سبب صاف کردن لباسها نیز می شود. کاربرد دیگری که بخار تولید شده در دیگ بخار دارد استریل کردن و ضدعفونی کردن لباسها می‌باشد. کاربرد دیگر دیگ بخار خشکشویی این است که دیگ بخار می تواند بخار مرطوب و بخار خشک را متناسب با نیاز اتو تولید کند. منظور از بخار خشک بخاری است که رطوبت آن کمتر از ۵ درصد باشد و بخار مرطوب رطوبتی بیشتر از 5 درصد دارد.

 آیا قیمت دیگ بخار خشکشویی با کاربرد آن متناسب است؟

عوامل زیادی بر قیمت دیگ بخار خشکشویی موثر هستند بسیاری از عوامل سبب می شود تا قیمت دیگ بخار خشکشویی متناسب باشد ابتدا اینکه لوازم و تجهیزات جانبی که در دیگ بخار خشکشویی مورد استفاده قرار می گیرند خود هزینه بر هستند و هزینه زیادی دارند برخی از لوازم چون پمپ سختی گیر و مشعل در آن به کار  می‌رود که تعداد و نوع آنها با توجه به ظرفیت و حجمی که دیگ بخار خشکشویی پوشش داده می­شود، متفاوت می باشد و بر قیمت دیگ بخار خشکشویی موثر است. لازم به ذکر است که قطعات زیادی چون مشعل، لول کنترل، آبنما، پمپ شیر اطمینان، سخت‌گیر، مانومتر و شمع دیگ بخار در این دستگاه به کار برده می شود. با توجه به اینکه هر کدام از این لوازم و قطعات به کار برده شده در دیگ بخار هزینه‌ای زیادی میبرند قیمت دیگ بخار خشکشویی نیز متناسب با آن ها می باشد. همچنین قیمت محصول تحت تاثیر ظرفیت و حجمی که دیگ بخار خشکشویی دارد نیز می باشد. یعنی طبیعی است که اگر دیگ بخاری حجم بیشتری داشته باشد قیمت آن نیز بیشتر میباشد، در حقیقت قیمت دیگ بخار خشکشویی با ظرفیت بالاتر، بیشتر از دیگ بخار با ظرفیت کمتر است.

کاربرد دیگ بخار خشکشویی

قیمت دیگ بخار خشکشویی

بسیاری از وسایل و دستگاه های مختلف با توجه به مدل ها و برندهای متفاوت دارای انواع قیمت ها هستند یعنی ممکن است قیمت دیگ بخار خشکشویی در یک برند با برند دیگر متفاوت باشد. همین امر سبب می‌شود تا استقبال از محصولات با توجه به کاربردی که در قسمت های گذشته بیان شد و قابلیت هایی که دارند همچنین ظرفیت آنها متفاوت باشد. هتل ها، خشکشویی ها و مکان هایی مانند دانشگاه‌ها و بیمارستان ها که استفاده های متعددی دارند با توجه به نیاز به خشکشویی می‌توانند از این محصولات استفاده کنند. قیمت دیگ بخار خشکشویی متناسب با محصولی که درخواست می دهند متفاوت می باشد بسیاری از افراد برای تهیه و راه اندازی خشکشویی نیاز به دیگ بخار دارند که یکی از معیارهای اساسی افراد در هنگام تهیه دیگ بخار خشکشویی قیمت آن می­باشد.

عوامل موثر بر قیمت دیگ بخار خشکشویی

همانگونه که بیان شد قیمت دیگ بخار خشکشویی با توجه به عوامل مختلفی از جمله برند تولیدکننده آن، قطعات استفاده شده در آن، سوختی که مصرف می کند و ظرفیت آن متفاوت می باشد یعنی هر کدام از عوامل می‌تواند در قیمت دیگ بخار خشکشویی موثر باشند انواع مختلفی از دیگ بخار خشکشویی نیز وجود دارد قیمت هر کدام نیز متناسب با برند خاص خود می باشد لازم به ذکر است که سوخت مصرفی دیگ بخار نیز بر قیمت آن موثر است یعنی دیگ بخاری که دارای سوخت مصرفی برق است قیمتی متفاوت با دیگ بخار با سوخت گازوئیل دارد و بدیهی است که قیمت دیگ بخار برقی بیشتر از آن می باشد، به طور کلی مجموعه ای از عوامل بر قیمت دیگ بخار خشکشویی تاثیر میگذارند.

 جمع بندی

در این مطالعه به بررسی کاربردها و قیمت دیگ بخار خشکشویی و انواع آنها پرداختیم. علاقه مندان می توانند جهت آشنایی با انواع دیگ بخار و همچنین کاربردهای آن و آشنایی با قیمت دیگ بخار خشکشویی به سایت www.sepehranteb.com مراجعه کنند. این سایت با بررسی تخصصی مدرن ترین ماشین لباسشویی های صنعتی، دستگاه های خشک کن، تجهیزات بیمارستانی و رختشویخانه تمام ایرانی با بالاترین کیفیت در ابعاد مختلف راهنمای مناسبی در زمینه مشاهده و مقایسه دیگ بخار خشکشویی می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− سه = 3